Bedelli Askerlik Ne Kadar? Bedelli Askerlik Ücreti 2021

Bedelli Askerlik Ne Kadar? Bedelli Askerlik Ücreti 2021

Bedelli Askerlik Ne Kadar? Bedelli Askerlik Ücreti 2021

Bedelli Askerlik Ne Kadar? Bedelli Askerlik Ücreti 2021! Askerlik hizmetinin zorunluluktan çıkıp bedelli olarak yapılabilmesi, pek çok çalışan insan için bedelli askerlik tercihini ön plana çıkarmıştır. Öyle ki, normal hayatında süre gelen bir işte çalışan ve o işte her hangi bir zamansan kesintiye uğramak istemeyen pek çok insan bedelli askerlik ücreti ne kadar diye merek etmektedirler. Bu makalemizde bedelli askerlik nasıl yapılır? Bedelli askerlik ücreti ne kadardır? Gibi merek ettiğiniz sorularınıza cevap vereceğiz.

Bedelli Askerlik Ücreti 2021

Bedelli askerlik ücreti 2021 için belli olmuş durumda. Askerlik hizmetini bedelli olarak yapmak isteyen kişilerin net olarak ödemesi gereken ücret 39.788.64 TL olarak belirlendi. 2021 yılının Ocak ile Haziran ayı arasını kapsayan bu dönem için belirlenen ücret, askerlik hizmetini bedelli olarak yapacaklar için Milli Savunma Bakanlığı’nın hesabına yatırılması gerekmektedir.

Yurtdışında yaşayan ülkemiz vatandaşlarının ise bedelli askerlik hizmetinden yaralanabilmesi için belirlenen bedelli askerlik ücreti 4.402 Euro’dur. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız bedelli askerlik şartları için bilgi almak ve başvuru yapmak için bulundukları ülkelerin konsolosluklarına gitmeleri yeterli olacaktır. Gerekli şartları taşıyan kişiler bedelli askerlik ücretini yatırdıktan sonra bedelli askerlik süresi olan 21 günlük askerlik süresini yapmaları gerekmektedir.

Bedelli Askerlik Başvurusu

Bedelli askerlik başvurusu için kişilerin yapması gereken ilk işlem e devlet portalı üzerinden bedelli askerlik başvuru ekranına gerekli bilgilerini girerek başvuru yapmasıdır. Sonrasında ise yukarıda belirtmiş olduğumuz 2021 Ocak-Haziran aylarını kapsayan bedelli askerlik ücretini anlaşmalı bankaya yatırmalıdırlar. Sağlık muayenesini de aile hekimlerinden yaptıran kişiler, ödeme dekontlarını yanına alarak bulundukları şehrin askerlik şubelerine giderek başvuru aşamalarını tamamlamalıdırlar.

Bedelli Askerlik Ne Kadar? Bedelli Askerlik Ücreti 2021

Bedelli Askerlik Ne Kadar? Bedelli Askerlik Ücreti 2021

Bedelli Askerlik Ücreti Ödeme

Bedelli askerlik 2021 yılı için ödeme yapmak isteyen kişiler, belirlenen tutarı Vakıfbank, İş Bankası, Halkbank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım gibi devlet bankalarının yanı sıra diğer özel anlaşmalı bankalar aracılığı ile de kolaylıkla ödeyebilirler. Ödeme sonrasında size verilecek dekont Askerlik şubelerinizde başvuru yapacağınız esnada size lazım olacaktır. Bu nedenle dekonttan 3 tane almanız gerekir. Böylece herhangi bir aksaklığa meyil vermeden işlemlerinizi sıkıntısız gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir