Bröve Nedir? Bröve Nereye Takılır? | Aboutweightloss.Com

Bröve Nedir? Bröve Nereye Takılır?

Bröve Nedir? Nereye Takılır?

Bröve Nedir? Bröve Nereye Takılır? Bröve kelimesinin orijinal hali “brevet” olarak bilinmektedir. Bröve nedir nerden gelir sorusuna ise cevap; kelimesi Fransızca bir kelimedir. Daha açıklayıcı anlatmak gerekirse bir nevi takdirname, diploma, berat ve patent gibi başarılara denk gelmektedir. Bu ödül ise alanında uzman askerlere verilen bir ödüldür. Ayrıca alınan eğitimler nedeniyle alınan hizmetleri de başarı ile tamamlayan ya da belirli bir hizmet yılını tamamlayan askerlerde bu ödülü almaya hak kazanırlar. Alınan bu başarıların bir sembolü olarak verilen bu bröveler üniformalara takınarak taşınmaktadır.

Bröve Nedir, Kimlere Verilir?

Bröve nedir sorunu cevapladıktan sonra asıl önemli olan kimlere takılır. Bröveler alınan ihtisas eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve belirli bir görevde gereken hizmet yılını tamamlayan askere verilen ödüldür. Uzman olduklarını da belirtmek için askerler kazandıkları bu ödülü üniformalarından taşırlar. Sol cep üzerinde ve kalp hizasında takılan brövelerin üniforma tarzlarına göre farklı boyutlar ve değişik şekilleri bulunmaktadır. Bröveler parlak ve metal olarak bulunur. Ayrıca giyilen üniformaya göre kumaş olarak da yapılabilir. Bröveler ilgili kuvvet komutanlıklarının branşlarına göre farklılık gösterir..

Bröve Nedir Ve Askerlikte  Nasıl Alınır?

Bröve, üstün bir ehliyet derecesi elde etmiş olduğunu göstermek üzere bir askerin çok önemli bir askeri uzmanlık alanlında, verilen bir çeşit mükafattır. Bröve nedir sorusunu açıklamalardan sonra daha çok kimlere verilir sorusu merak konusudur.

Türk silahlı kuvvetleri, sahil güvenli komutanlığı ve jandarma genel komutanlığı bünyesinde görevlerini icra etmekte olan personele, görevleri ile ilgili başarı durumlarına göre ödüllendirmeler yapılmaktadır. Bröve almak bu ödüllendirme işlemlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda alınan hizmetleri de başarı ile tamamlayan veya belirli bir hizmet yılını tamamlayan askerlerde bu ödülü almaya hak kazanırlar. Bröveler başarının bir sembolü olarak üniformalara takınarak taşınmaktadır.

Bröve Çeşitleri

Alınan bu bütün başarı brövelerini personel üniformalarında taşımaktadır. Bröve kazanmak için bu gibi başarılara imza atmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir